Jesteś po szkoleniu UAVO VLOS/BVLOS i zastanawiasz się, co dalej?

Czas podejść do egzaminu państwowego i zdobyć świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych! Tylko z tym dokumentem możesz wykonywać loty komercyjne. Jako ośrodek szkolący organizujemy egzaminy państwowe UAVO/RPAS na świadectwo kwalifikacji operatora BSP w kategorii VLOS oraz BVLOS. Nie musisz być naszym adeptem, aby przystąpić do organizowanego przez nas egzaminu państwowego! Egzaminy przeprowadzamy na terenach lotnisk aeroklubowych, z którymi współpracujemy. Warunkiem zorganizowania egzaminu państwowego w danym Aeroklubie jest zebranie co najmniej 8-osobowej grupy.

Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna składa się z 6 modułów:

Prawo lotnicze
Prawo lotnicze
Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego
Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego
Meteorologia
Meteorologia
Nawigacja
Nawigacja
Zagadnienia techniczne-budowa wielowirnikowców
Zagadnienia techniczne-budowa wielowirnikowców
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc

Z każdego z nich musisz odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 75% pytań. Aby zaliczyć część teoretyczną, musisz zaliczyć pozytywnie wszystkie moduły. Dopiero wtedy możesz przystąpić do części praktycznej.


Do części praktycznej nie musisz przystąpić od razu - możesz odmówić bez podania przyczyny. Możesz podejść do części prakty- cznej w innym terminie bez uiszczania dodatkowych opłat. Nie musisz też ponownie zdawać części teoretycznej.

Aby przystąpić do egzaminu państwowego na operatora BSP musisz pokazać egzaminatorowi następujące dokumenty:

Aby przystąpić do egzaminu państwowego na operatora BSP musisz pokazać egzaminatorowi następujące dokumenty: - dowód tożsamości,
- wniosek o wydanie świadectwa kwalifikacji UAVO, do pobrania tutaj: http://ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/licencjonowanie- personelu-lotniczego/wzory-wnioskow/2049-43lpl1-wniosek-o-wydanie-wiadectwa-kwalifikacji-uavo
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia UAVO VLOS lub BVLOS w ośrodku szkoleniowym wpisaną na listę ULC
- ważne badania lotniczo-lekarskie przynajmniej trzeciej kategorii.

Badanie takie składa się z:
elektrokardiogramu,
morfologii krwi,
badania ogólnego moczu,
audiogramu,
testów czynności płuc
Ponadto, jeśli będą do tego wskazania, może zostać przeprowadzone:
RTG klatki piersiowej,
RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego,
elektroencefalograf,
poszerzone badanie laryngologiczne,
poszerzone badanie okulistyczne.
Listę lekarzy-orzeczników znajdziesz tutaj: http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy

- kopia ważnego ubezpieczenia OC (ważnego przynajmniej w dzień egzaminu praktycznego), które możesz nabyć np. tu: http://www.finansowachata.pl/index.php?s=3

- dowód dokonania opłaty w wysokości 201 zł. W tytule przelewu wpisz: Imię i nazwisko, opłata za egzamin teoretyczny i prakty- czny oraz wydanie świadectwa kwalifikacji UAVO.

Opłaty dokonuje się na numer konta:
31 1010 1010 0022 9322 3100 0000
Urząd Lotnictwa Cywilnego


Najbliższy egzamin axidro academy:

Zapisz się przez formularz kontaktowy lub zadzwoń do Marcina: 720 888 568. Opłata wpisowa na egzamin wynosi 50 zł netto. Nie pasuje Ci termin lub miejsce egzaminu? Daj nam znać przez formularz kontaktowy - odezwiemy się, kiedy ustalimy kolejny termin!

Wolisz zdawać egzamin indywidualnie? Nawiąż kontakt z jednym z egzaminatorów - listę znajdziesz tutaj: http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/komisja-egzaminacyjna/egzaminy-praktyczne i sam ustal miejsce oraz termin egzaminu.

Wypożyczymy Ci sprzęt

Swoją przygodę z BSP rozpocząłeś od zdobycia świadectwa kwalifikacji i nie masz jeszcze drona? Żaden problem - wynajmiemy Ci sprzęt na egzamin!

Yuneec Typhoon H PRO

kategoria wagowa
MTOM do 5 kg:

Yuneec Typhoon H

150 zł netto.


Specyfikacja sprzętu:
https://sklep.axidro.pl/2705-yuneec-typhoon-h-pro-intel-realsense.html

DJI S900

kategoria wagowa
MTOM do 25 kg:

DJI S900

250 zł netto.


Specyfikacja sprzętu:
https://sklep.axidro.pl/1647-hexacopter-s900.html

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo lubisz sprawdzać wszystko u źródła, zajrzyj tutaj: http://www.ulc.gov.pl/pl/drony/4003-swiadectwa-kwalifikacji-egzaminy

Zwiększenie kategorii wagowej w świadectwo kwalifikacji
Chcesz latać bezzałogowcami z kategorii wagowej do 25 kg? Przystąp do jednodniowego kursu przygotowującego do zwiększenia kategorii wagowej wpisywanej do ŚK operatora BSP. Loty odbędziesz na naszym sprzęcie DJI S900.

Kursy takie odbywają się zazwyczaj następnego dnia po zakończeniu kursu UAVO VLOS. Jeśli zaliczysz kurs, będziesz mógł podejść do Egzaminu Państwowego w kategorii wagowej MTOM25 i tym samym zwiększyć swoje uprawnienia. To da Ci nowe możliwości w pracy z dronami!

FORMULARZ KONTAKTOWY