Jesteś po szkoleniu UAVO VLOS/BVLOS i zastanawiasz się, co dalej?

Czas podejść do egzaminu państwowego i zdobyć świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych! Tylko z tym dokumentem możesz wykonywać loty komercyjne. Jako ośrodek szkolący organizujemy egzaminy państwowe UAVO/RPAS na świadectwo kwalifikacji operatora BSP w kategorii VLOS oraz BVLOS. Nie musisz być naszym adeptem, aby przystąpić do organizowanego przez nas egzaminu państwowego! Egzaminy przeprowadzamy na terenach lotnisk aeroklubowych, z którymi współpracujemy. Warunkiem zorganizowania egzaminu państwowego w danym Aeroklubie jest zebranie co najmniej 8-osobowej grupy.

Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna składa się z 6 modułów:

Prawo lotnicze
Prawo lotnicze
Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego
Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego
Meteorologia
Meteorologia
Nawigacja
Nawigacja
Zagadnienia techniczne-budowa wielowirnikowców
Zagadnienia techniczne-budowa wielowirnikowców
Pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc

Z każdego z nich musisz odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 75% pytań. Aby zaliczyć część teoretyczną, musisz zaliczyć pozytywnie wszystkie moduły. Dopiero wtedy możesz przystąpić do części praktycznej.


Do części praktycznej nie musisz przystąpić od razu - możesz odmówić bez podania przyczyny. Możesz podejść do części prakty- cznej w innym terminie bez uiszczania dodatkowych opłat. Nie musisz też ponownie zdawać części teoretycznej.

Wypożyczymy Ci sprzęt

Swoją przygodę z BSP rozpocząłeś od zdobycia świadectwa kwalifikacji i nie masz jeszcze drona? Żaden problem - wynajmiemy Ci sprzęt na egzamin!

Yuneec Typhoon H PRO

kategoria wagowa
MTOM do 5 kg:

Yuneec Typhoon H

150 zł netto.


Specyfikacja sprzętu:
https://sklep.axidro.pl/2705-yuneec-typhoon-h-pro-intel-realsense.html

DJI S900

kategoria wagowa
MTOM do 5 kg:

DJI Phantom 3

150 zł netto.


Specyfikacja sprzętu:
https://sklep.axidro.pl/1646-dji-phantom-3-professional.html

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo lubisz sprawdzać wszystko u źródła, zajrzyj tutaj: http://www.ulc.gov.pl/pl/drony/4003-swiadectwa-kwalifikacji-egzaminy

FORMULARZ KONTAKTOWY